O produkcie


Poznaj mały rekuperator o dużych możliwościach.
Nowoczesny rekuperator zbudowany przez ludzi z pasją, dla ludzi z dużymi oczekiwaniami. Rekuperator, który wie z jaką wydajnością należy wymienić powietrze, aby dostarczyć je do domu czyste i świeże, a co najważniejsze w odpowiedniej ilości. Rekuperator cichy i energooszczędny który sprawi, że twój komfort życia ulegnie zdecydowanej poprawie.

Zwarta i nowoczesna obudowa kryje najnowsze technologie, cechy które stawiają VORT PROMETEO PLUS HR400 w gronie najlepszych.

Przez lata poszukiwaliśmy produktu, który spełniałby nasze oczekiwania dotyczące jakości, niezawodności i prostoty. Z radością możemy przedstawić Państwu rekuperator VORT PROMETEO PLUS HR400. Rekuperator, który wyprzedza najnowsze trendy na rynku wentylacyjnym.
Szybka nawigacja


     Silniki stałoprądowe EC
     Wymiennik ciepła
     Czujnik CO2
     Czujnik wilgotności
     Bypass letni
     System antyzamrożeniowy
     Inne zaletySilniki stałoprądowe EC

Silniki EC to silnik prądu stałego, który w odróżnieniu od zwykłego silnika nie posiada zużywających się elementów takich jak szczotki lub komutator (stąd nazwa silniki bezkomutatorowe). Elementy te zastąpione są elektronicznym układem rozdziału napięć do cewek, który to układ nie wymaga obsługi.

To nowatorskie rozwiązanie cechuje się dużą efektywnością (80% w porównaniu do 30-40% dla silnikow AC), niezawodnością oraz zdecydowanie zwiększoną żywotnością (oszczędna praca w pełnym zakresie obrotów, obniżone wydzielanie ciepła), a co najważniejsze zdecydowanie mniejszym zapotrzebowaniem na energię.


Wymiennik ciepła

Vort Prometeo zaopatrzony jest w hybrydowy wymiennik przeciwprądowo-krzyżowy produkcji holenderskiej firmy Recair, najbardziej znanego producenta tego rodzaju produktów w Europie.

Sprawność odzysku ciepła podczas sezonu grzewczego wynosi do 92%.


CO2

Czujniki CO2 analizując zawartość dwutlenku węgla w usuwanym powietrzu, automatycznie dopasowują wydajność rekuperatora, aby w optymalny sposób zarządzać energią elektryczną oraz ilością powietrza.

Centrala pracując w trybie automatycznym monitoruje parametry powietrza i poziom CO2 i dostosowuje prace wentylatorów do wymaganych parametrów. Użytkownik otrzymuje bieżące odczyty temperatury, wilgotności i poziomu CO2.


Czujnik wilgotności

Zawartość pary wodnej w usuwanym powietrzu analizowana jest przez czujnik wilgotności. Jeżeli ilość pary wodnej przekroczy żądaną wartość, wydajność centrali zostanie automatycznie zwiększona.

Opcja szczególnie przydatna, jeżeli ktoś z domowników uwielbia gorącą kąpiel. Gdy ilość pary wodnej zmniejszy się, rekuperator automatycznie zmniejszy obroty silników i dostosuje wydajność do poziomu jaki zapewni optymalne warunki dla użytkowników.


Bypass letni

Aby podczas letnich upałów nie nagrzewać dodatkowo pomieszczeń centrala została zaopatrzona w bypass letni.

W warunkach Izotermalnych (temperatura powietrza na zewnątrz bliska temperaturze wewnątrz pomieszczeń) automatycznie otworzy się bypass kierując powietrze bezpośrednio do pomieszczeń (omijając wymiennik ciepła).


System antyzamrożeniowy

W przypadku kiedy temperatura zewnetrzna i wilgotność wzgledna powietrza osiągnie poziom w którym może wystapic oblodzenie wymiennika, nastepuje automatyczne otwarcie zaworu bezpieczeństwa i mieszanie się powietrza zasysanego z powietrzem z otoczenia w którym znajduje się wymiennik.

W regionach o mroznych zimach producent zaleca montowanie dodatowej nagrzewnicy wstępnej o mocy 500W.

Nagrzewnica Vortice podlaczona jest do jednostki i jest przez nia automatycznie sterowana pulsacyjnie.Inne cechy

  • Rekomendowany dla domów o powierzchni do 200m2
  • Duża rzeczywista sprawność odzysku ciepła do 92%
  • Niskie zużycie energii elektrycznej do 170 W przy najwyższej wydajności
  • Pilot zdalnego sterowania z podglądem parametrów w zestawie
  • Możliwość montażu w pionie lub w poziomie
  • Tłumik elastyczny w zestawie
  • Możliwość integracji z systemem domu inteligentnego ModBUS
  • Łatwe wprowadzanie zmian w software poprzez port USB


Kontakt

Rekuperacja24
Jarosław Czekaj          Tel: 608 38 00 22
Sylwester Tuszyński     Tel: 505 44 33 48

Ul. Działkowa 24
64-100 Leszno
Zapytaj o ofertę